• VOIP ، خط TFN
 • 2023/06/23
 • ارسال شده توسط admin
 • 360 بازدید
 • benefit of the voip
  benefit of the voip

  سیستم یا تلفن VoIP چیست؟

  تلفن VoIP یا Voice over Internet Protocol، به تماس‌گیرندگان امکان برقراری و دریافت تماس تلفنی از یک خط با چندیدن شماره از طریق اینترنت را می‌دهد.

  برخلاف تلفن‌های سنتی که به سیم‌کشی مسی وابسته است، فناوری VoIP تماس‌ها را در بستر همان اتصال پهنای باند اینترنت ارائه شده توسط روتر یا شبکه Wi-Fi منتقل می‌کند و می‌‌توانید از طریق کامپیوتر، تلفن هوشمند یا تبلت خود تماس بگیرید یا به تماس‌های ورودی پاسخ دهید. از آنجا که برای برقراری تماس می‌توانید از هر دستگاهی که قابلیت اتصال به اینترنت دارد استفاده کنید، دیگر نیازی به خرید تجهیزات اضافی نیست.

  بیشتر برنامه‌های VoIP شامل تماس داخلی رایگان و طرح‌های مکالمه ماهانه است که هزینه‌ها را به میزان قابل‌توجهی کاهش می‌دهد. بعلاوه، معمولاً هزینه نصب وجود ندارد و امکانات پیشرفته در قیمت ماهانه گنجانده شده است و علاوه بر نرخ ثابت که قبلاً پرداخت می‌‌کنید، هزینه‌ای دریافت نمی‌شود. این سیستم‌ها همچنین مقیاس‌پذیر هستند و می‌توانید در هر زمان تعداد خطوط و داخلی‌ها را تغییر دهید و امکانات مورنیاز خود را فعال کنید.

  تلفن VoIP همچنین از کنفرانس صوتی ویدئویی، صندوق صوتی مجازی، فکس آنلاین و موارد دیگر پشتیبانی می‌کند که در تلفن‌های قدیمی این امکانات ارائه نمی‌شود.

  تلفن‌های مجازی بر بستر سرویس مبادله شعبه خصوصی (PBX) مبتنی بر ابر را ارائه می‌شوند که به کاربران امکان می‌دهد کل سیستم تلفنی خود را از طریق اتصال آنلاین اجرا کنند و در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنند. با استفاده از تلفن ابری، محدودیت‌های جغرافیایی از بین می‌رود و افراد در هر مکانی که باشند می‌توانند به تلفن ثابت خود دسترسی داشته باشند.

  نصب و راه اندازی سیستم تلفن مبتنی بر IP یا VOIP

  روش های متفاوتی برای نصب و راه اندازی سیستم تلفن مبتنی بر IP یا ویپ وجود دارد که در زیر به دو روش متداول برای راه اندازی سیستم می پردازیم

  1- استفاده ا سخت افزار آماده همراه با سیستم عامل پیش فرض که به نام IP-PBX سخت افزاری شناخته می شوند

  2- استفاده از سیستم های نرم افزاری مانند ایزابل ، 3CX ، FreePBX و… که به صورت ماشین مجازی یا فیزیکی بر روی یک رایانه نصب می گردد

  برچسب ها :
  مطالب زیر را حتما مطالعه کنید
  دیدگاهتان را بنویسید

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *